Školský klub detí

Deti zo školského klubu využili pekné slnečné septembrové dni, a súťažili medzi sebou v kreslení šarkanov na asfalt. Deti boli snaživé, kreatívne a každý chcel vyhrať. Ocenení boli všetci. J

• ČÍTANIE S PRIMÁTOROM

U žiakov sa snažíme rozvíjať čitateľské zručnosti a čítanie s porozumením, vzbudiť u nich záujem o knihy a vychovať z nich čitateľov na celý život. A kde sa najlepšie „skamarátime“ s knihou? No predsa v dome plnom kníh, v knižnici. Naše pozvanie na čítanie pre prvákov v školskej knižnici, prijal pán primátor, ktorý prváčikom prečítal niekoľko príbehov z knihy Kúzelná škola. Prváci boli veľmi pozorní, pretože po prečítaní príbehov vedeli perfektne odpovedať na všetky otázky. Už sa tešíme, kedy si budeme vedieť dočítať túto zaujímavú knihu.

• Renovácia starých rámov

Veselí technici z 5.B sa na hodine techniky začínajú učiť rôzne zručnosti a vynaliezavosti. Renovovali staré rámy na obrazy. Na začiatok si vybrali rôzne drevené rámy. Pred maľovaním museli rámy poriadne prebrúsiť jemným brúsnym papierom a očistiť. Potom si vybrali farby, ktorými chceli rámy namaľovať. Používali farby BALAKRYL UNI, ktoré sú riediteľné vodou. Začali nanášať farbu na rámy. Po dokončení maľovania nechali rámy vyschnúť. Spravili skvelú prácu a naučili sa veľa o renovácii starých vecí.

• Vesmírna cesta

Štvrtáci mali možnosť vyskúšať si blokové vyučovanie na tému Vesmír. Pre žiakov boli pripravené rôzne úlohy zamerané na viacero predmetov: prírodoveda, pracovné vyučovanie, výtvarná vychová, hudobná výchova a ochrana človeka a prírody. Žiaci tvorivo pracovali či už v skupinkách alebo individuálne, diskutovali na zadanú tému. Práca pri skúmaní a vypracovávaní úloh posunula žiakov do polohy bádateľov ale zároveň aj pátračov. Vyskúšali sme rovesnícke učenie. Vďaka našim ôsmačkam prebehla spolupráca žiakov rôznych vekových skupín. Žiaci v tento deň zažili pocit z vlastného úspechu, spolupráce, tvorivosti.

• Moje domáce zvieratko

Envirokrúžok​​​​​​

Už tradične sa v našej škole uskutočnila súťažná prehliadka „Moje domáce zvieratko“.
            Žiaci 6. a 7.ročníka si 11.10.2023 poobede o 14.00 priniesli do školy svoje domáce zvieratko – svojho miláčika.

Úlohou žiakov bolo predstaviť svoje domáce zvieratko, opísať jeho režim dňa, správanie, potravu, starostlivosť a aj nejaké zaujímavé zážitky so zvieratkom. Všetci účastníci si priniesli svoje zvieratko so sebou buď v klietke alebo na vôdzke. Na súťaž sa prišli pozrieť aj žiaci iných ročníkov.

• Recyklo hry

Zapoj sa aj ty do zberu starých mobilov

Zapoj sa aj ty do zberu starých mobilov v školách a hraj o skvelé ceny:

• 50x tablet Samsung,
            • 5x 1 000 eur na enviro projekt pre školu,
            • 80x poukážka v hodnote 50eur pre učiteľov,
            • súťaž trvá od 09.10 do 15.11.2023.
          • Svetový deň zdravej výživy

16.10.2023​​​​​​​​​​​​

Naša trieda aktívne oslávila Svetový deň zdravej výživy realizovaním edukačnej aktivity o ovocí a zelenine. Spolu so žiakmi sme spoznávali rôzne druhy ovocia a zeleniny, diskutovali o ich výživových hodnotách a výhodách pre zdravie. Triedili sme ich a názvy usporiadali podľa abecedy. Pripravili sme si spoločne ovocné pochúťky, čím sme zdôraznili, že zdravá strava môže byť chutná a kreatívna. Okrem toho vytvorili z papiera košík plný vitamínov. Deti si odniesli z tejto aktivity nové poznatky a potešili svoje chuťové poháriky.

• Milión detí sa modlí ruženec

Pokoj, mier a jednota vo svete - taký bol zámer celosvetovej modlitebnej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec.

Túto iniciatívu každoročne podporuje Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi. Chce ňou pomôcť rozdúchať plameň viery v silu modlitby. Ružencová kampaň neostala nepovšimnutá ani na našej škole, a tak sme sa spolu s p. farárom Mgr. Štefanom Hudáčkom stretli vo farskom kostole dňa 18.10.2023 pri spoločnej modlitbe ruženca.

• Matematika na stanovištiach

S prváčikmi sme si vyskúšali na matematike prvý kolotoč po stanovištiach. Myškám sme zdobili chvostíky, zahrali sme sa s domino kartami, mucholapkou sme „zabíjali“ čísla, skladali sme puzzle, aj sme si zahrali pexeso, priraďovali sme vagóny k lokomotíve, hádzali sme si kockou a porovnávali čísla, zahrali sme sa s geometrickými tvarmi, ozdobili čísla, triafali gombíky do krabičky.

• Európsky deň jazykov

Koniec septembra sa na „starom kontinente“ už tradične spája s oslavami Európskeho dňa jazykov, ktorý si pripomíname 26. septembra. Pri tejto príležitosti zorganizovala Žiacka školská rada pri ZŠ s MŠ Podolínec v spolupráci s Mgr. Janou Korschovou súťažné dopoludnie pre žiakov II. stupňa.

Jednotlivé triedy bojovali medzi sebou v šiestich aktivitách, ktoré tematicky spájali práve rôzne európske jazyky. Žiaci si prevetrali svoje vedomosti nielen z filológie, ale tiež z geografie, dokonca si „lámali jazyky“ na cudzojazyčných vetách, či skúšali svoj cit pre jazyk.

• Svetový deň mlieka v školách

1.A a 1.B

Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou, ktorá je podporovaná od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Aj my sme chceli tento deň osláviť a vyzdvihnúť význam mlieka a mliečnych výrobkov, preto sme navštívili miestne družstvo v Podolínci. Celou exkurziou nás sprevádzala p. Miškovská a p. Mačuga. Vďaka ním sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií. Ďakujeme aj p.Dziakovi, ktorý nám túto exkurziu umožnil uskutočniť.

• Kamerunské jahniatko

Naši tretiaci sa veľmi potešili návšteve malého kamerunského 5 – dňového jahniatka v triede. Nielenže si ho mohli pohladkať a pritúliť si k sebe, ale získali aj odpovede na množstvo otázok o spôsobe života jahniatka, až kým z neho nevyrastie dospelá ovečka.

• Mliečny program

​​​​​​Na zajtra pribaliť žiakom do školskej tašky lyžičku na jogurt :)

Každý utorok bude v rámci mliečneho programu žiakom odovzdaný biely jogurt. Preto prosíme, zbaľte žiakom do školskej tašky lyžičku.

Utorok 30. 4. 2024