• PÍSMENKOVO Z PLASTELÍNY

Plastelína je hmota, s ktorou sa dá výborne experimentovať. Vďaka modelovacím aktivitám sa deti učia tvorivejšie vnímať a vidieť okolitý svet a aj svet písmen, rozvíjajú si predstavivosť, fantáziu a jemnú motoriku. A tak sme si pomocou plastelíny opakovali a tvorili slová a aj vety. Veľmi nás to bavilo.

• Jesenný Land Art

Vďaka krásnemu jesennému počasiu si žiaci 1.B na hodinách výtvarnej výchovy vyskúšali tvorenie v prírode Land art. Tvorili nadšene, v skupinách i samostatne. Pozrite sa, ako sa im darilo. Pre potešenie...

• Lampiónový sprievod svetla

Úžasná atmosféra večera, osvetlená lampiónmi, nás viedla k miestnemu cintorínu, kde sme sa spoločne zastavili na krátku modlitbu a spomenuli si na našich drahých zosnulých. Táto nádherná lampiónová prechádzka sa stala pre nás výnimočným zážitkom, a my by sme si veľmi priali, aby sa stala tradičným podujatím každý rok.
            Chceme sa úprimne poďakovať pánovi farárovi, našim rodičom, deťom a vychovávateľkám z ŠKD, ktorí nás inšpirovali k tomu, aby sme sa po mnohých rokoch vrátili k tomuto nezabudnuteľnému podujatiu.

• Medzinárodný deň školských knižníc

Aj knižnice majú svoj sviatok. Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc /24. október/ sme spolu so žiakmi ŠKD strávili príjemné popoludnie v spoločnosti kníh v našej školskej knižnici. Žiaci absolvovali prehliadku priestorov knižnice, oboznámili sa s knižničným fondom, začítali sa do zaujímavých kníh, úspešne vylúštili tajničku a viacerí si vymaľovali vlastnú záložku do knihy.

Potešme aj tento rok seniorov po celom Slovensku​​​​​​

Tento projekt spája generácie ľudí po celom Slovensku a stáva sa milou vianočnou tradíciou. Cieľom je potešiť neznámeho seniora žijúceho v zariadení pre seniorov, prípadne osamelo vo vlastnej domácnosti tým, že do krabičky od topánok zabalenej vo vianočnom papieri (spodok a vrch musia byť samostatné, aby sa dala otvárať) sa zabalí okrem vecí aj obrovský kus svojho srdca.

• Lampiónový sprievod svetla

Stretneme sa: 7.11.2023 (utorok) o 16:30 pred farským kostolom

V prvom novembrovom týždni si deti z našej školy spolu s rodičmi pripomenú, aké boli tradičné lampiónové sprievody. Základná škola a školský klub detí v Podolínci pozýva rodičov a deti na 1. LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD, ktorý sa uskutoční 7.11.2023 (utorok) o 16:30 hod. Deti sa s rodičmi vyberú spred farského kostola spoločne na mestský cintorín v sprievode pána farára. Ako poslovia svetla a symboly spomienok budeme cestou svietiť lampiónmi až na cintorín. Sprievod ukončíme krátkou modlitbou.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Sponzorský dar na nákup interaktívnej tabule

POLYFORM s.r.o.

Chceme sa srdečne poďakovať spoločnosti POLYFORM s.r.o. za veľkorysú finančnú podporu pri nákupe novej interaktívnej tabule pre našu základnú školu. Nahradila tak najstaršiu interaktívnu tabuľu na 1. stupni, ktorá už doslúžila. Aj tieto tabule, okrem iného, prispievajú k zlepšeniu výučby, motivácii žiakov a otvárajú dvere k novým a inovatívnym učebným metódam. Moderná technológia nám pri správnom používaní umožňuje interaktívne a aj zmysluplné vzdelávanie, ktoré pomáha žiakom dosahovať lepšie výsledky vo vzdelávaní.

• Halloween

Tento rok sa členovia žiackej školskej rady rozhodli obnoviť tradíciu halloweenskej zábavy a pre svojich spolužiakov zorganizovali v piatok 27.10.2023 Halloweensky ples. Nebol to ples v pravom zmysle slova, ale skôr priateľské stretnutie strašidiel. Na úvod sa všetky strašidlá predstavili a deviatačky predniesli prezentáciu o vzniku tohto sviatku. Potom nasledovala tanečná zábava, ktorú striedali aktivity ako ľadové medvede na zmenšujúcich sa kryhách, jedenie šišiek so zaviazanými rukami, či skákanie na gumových soboch. Pre žiakov, ktorí nemali chuť tancovať, boli pripravené strašidelné kolky, Halloweenske veršovanie, hádanie váhy tekvice a hádzanie lepkavých loptičiek do terčov.

• Lego majster

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lego majster.

Skladanie, hranie sa a zároveň spolupracovať v tíme, to je stavanie z Lego kociek. Deti v ŠKD ho milujú, stavby vznikajú každý deň a kociek nie je nikdy dosť. Rozvíjajú jemnú motoriku, tvorivosť a malé dobrodružstvá. Na začiatku to mala byť súťaž Lego majster, ale nakoniec odmeníme všetky deti, ktoré sa skladania zúčastnili. Takto tvorili.

• Jesenná práca

Jeseň sa ukazuje vo svojej kráse znova. S touto nádherou plnou farieb sa spája aj tradičné hrabanie lístia. A do tejto práce sa pustili s plným nasadením aj naši piataci v rámci predmetu SEE. Každý z nich si v činnosti našiel „to svoje“. A sypanie lístia z fúrikov do veľkých igelitových vriec bolo pre niektorých chlapcov novým zážitkom.

• HALLOWEEN párty

27.10.2023 od 15:00 hod.

Nezabudnite, už dnes o 15,00 hod. vás všetkých čaká ŽIACKA ŠKOLSKÁ RADA, ktorá si pre žiakov 2. stupňa pripravila halloweensku párty.

Podmienkou je prísť primerane tematicky upravený, nalíčený, oblečený (stačí aj čierne tričko a nohavice:-) )

Vstupné 1 € (tombola)

Čaká vás hudba, program, tombola a zábava až do 20,00!

• OZNAM - JESENNÉ PRÁZDNINY

Milí rodičia, žiaci!

Jesenné prázdniny v školskom roku 2023/2024 budú v termíne 30. október 2023 (pondelok) - 31. október 2023 (utorok).

1. novembra (streda) si pripomíname Sviatok všetkých svätých, tento deň je dňom pracovného pokoja.

Začiatok vyučovania po prázdninách je 2. november 2023 (štvrtok).

Školský klub detí

Deti zo školského klubu využili pekné slnečné septembrové dni, a súťažili medzi sebou v kreslení šarkanov na asfalt. Deti boli snaživé, kreatívne a každý chcel vyhrať. Ocenení boli všetci. J

Sobota 27. 4. 2024