• Vyčistime si mesto

Kedy? Zajtra - 13.04.

Pripomíname si dôležitosť zdravého životného prostredia a v rámci apríla - mesiaca lesov - organizujeme každoročnú akciu „ Vyčistime si svoje mesto“, čím rozvíjame spoluprácu pri ochrane a tvorbe životného prostredia na miestnej úrovni.

Zajtra - 13. apríla (streda) - sa žiaci oblečú primerane počasiu, prinesú si gumené rukavice a igelitové tašky na odpad. Veľké vrecia a náhradné rukavice poskytne škola. Každý žiak si donesie desiatu a dostatok tekutín. Spolu s triednymi učiteľmi sa žiaci počas vyučovania presunú na určené stanovištia a po ukončení a vyčistení určených miest sa presunú späť do školy.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Naši budúci prváčikovia :-)

V dňoch 4. - 5. apríla 2022 sa konal pre budúcich školákov zápis do prvého ročníka. Deti s očakávaním vchádzali do školy, kde ich čakali pani učiteľky, ktorým deti ukázali, ako to vedia s geometrickými tvarmi, farbami, číslami, matematickými pojmami, aké písmenká už poznajú.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Okresné kolo v Starej Ľubovni

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti umeleckého prednesu. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola v jednotlivých kategóriách na okresnom kole v Starej Ľubovni.
            V kategórii POÉZIA statočne bojovala o umiestnenie Nelka Medvecová (2.B) a v kategórii PRÓZA svoj recitátorský talent predviedol Erik Knapík (4.B). Postaviť sa pred ostatných a recitovať, znamená skúšku pamäti, umeleckého prednesu a veľkú dávku odvahy a sebaprekonania.

• Oznam pre zákonných zástupcov

Riaditeľské voľno je zajtra - 6.4. LEN pre žiakov 5.-8. ročníka

Pripomíname, že v zajtrajší deň - t.j. streda prebieha výučba na 1. stupni ZŠ - teda žiaci 1.- 4. ročníka sa vyučujú podľa svojich pôvodných rozvrhov.

Riaditeľské voľno sa udeľuje len žiakom 5. - 8. ročníka, z dôvodu testovania žiakov 9. ročníka.

• Blokové vyučovanie v 3.ročníku

Naši tretiaci ukončili týždeň blokovým vyučovaním

Blokové vyučovanie bolo na tému Ľudová kultúra. Žiaci pracovali v skupinách na úlohách s uvedenou témou z čítania, SJL, MAT, VYV, INF a dokonca aj z HUV. Spoločnou prácou v skupinách bolo aj vytvorenie vlastného kroja. Práca všetkých bavila a presvedčili sa, že spolupráca a komunikácia je veľmi dôležitá, aby mohol každý zažiť aspoň malý úspech.

Okresné kolo súťaže v prednese slovenských povestí

Záver mesiaca venovaného knihám patril okresnému kolu súťaže v umeleckom prednese slovenských regionálnych povestí Šaliansky Maťko.

Svojím výborným prednesom 30. marca 2022 v Starej Ľubovni zaujali odbornú porotu žiačky našej školy – Michaela Vendrinská /5.B/ v II. súťažnej kategórii a Kristína Kovaľová /7.A/ v III. súťažnej kategórii.

• Marec - mesiac knihy

Od nepamäti patrí KNIHA medzi neodmysliteľných spoločníkov všetkých ľudí. Pri tejto príležitosti pripravili učitelia pre žiakov v mesiaci marec množstvo aktivít, ktorých cieľom bolo vzbudiť záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.

Dobré knihy, ak sú skutočne dobre a múdro napísané,

• Deň vody - žiaci žiakom

Pri príležitosti svetového dňa vody pripravili členovia žiackej školskej rady aktivity pre svojich spolužiakov. Zábavnou formou pripomenuli kolobeh vody v prírode, v kvíze predstavili zaujímavé fakty, pohybovými súťažami svojich spolužiakov zabavili, no i niečo naučili. Úspech mali aj „kúzla“ s vodou, ktoré však ako správni „vedci“ fyzikálne vysvetlili. Potvrdili, že život pod vodnou hladinou je bohatý na živočíchy mnohorakých farieb a tvarov.

• Biológia v siedmom ročníku

Žiaci siedmaci na hodine Biológie predvádzali nácvik prvej pomoci pri poranení lýtka, poskytovanie prvej pomoci pri veľkom krvácaní z predlaktia a pri porezaní prsta na ruke. Posledná skupina malá za úlohu nácvik prvej pomoci pri nehmatnom tepe a zastavení krvného obehu a nepriamu masáž srdca na resuscitačnej figuríne. Ako to zvládli, posúďte sami....

• Servítka na dyhe

Veľkonočná ozdoba

Žiaci 6. A triedy si na hodine ,,Technika“ vyskúšali svoju zručnosť pri tvorbe veľkonočnej ozdoby.

Servítková technika je veľmi pekná na každom povrchu, no na dreve krásne vynikne jej vzor. Servítky s veľkonočnými motívmi žiaci prikladali na dyhu, štetcom s lepidlom potierali plochu dyhy aj priloženú servítku na dyhu. Po chvíli lepidlo vyschlo, opracovali okrajové plochy a dostali hotovú ozdobu.

• Participácia - burza kníh

Knihám dali druhý život.

Žiak z 9. A triedy na hodine ,,Ochrana človeka a prírody" zorganizoval so svojimi spolužiakmi burzu kníh a vypracoval program akcie.

Žiaci predávali knihy, ktoré už nechceli. Knihám našli nových čitateľov a o zárobok sa podelili.

Knihám dali druhý život.

Na hodine to bola len hra.

• Naši zvierací kamaráti

Snom každého dieťaťa je mať zvieracieho kamaráta. Nie každému sa to podarí a tak sme si spravili zvieracie popoludnie. Prišli nás navštíviť kocúr Dinky, gekonček Vasil, psíky Šaňo, Ruby, Dior, zajačiky Ňufko a Labka, mačička Líza, korytnačky Max a Gery, morčatá Maxík a Chlpáčik.

• Konzultačné rodičovské združenie

07.04.2022 - štvrtok, od 16.30 - 18.00 hod.

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Školská 2, Podolínec oznamuje zákonným zástupcom žiakov 1. - 9. ročníka, že dňa 07.04.2022 - štvrtok od 16,30 hod. - 18,00 hod. sa uskutoční konzultačné rodičovské združenie. Prosíme o dodržanie zvýšených hygienických opatrení - vydenzifikovanie rúk pri vstupe do budovy, prekrytie horných dýchacích ciest.

Pondelok 20. 5. 2024